Ľuboš Blaha o aktuálnych politických čistkách

„Slovensko zažíva najmasovejšie politické čistky, aké tu kedy po voľbách boli,“ takto sa dnes vyjadril spisovateľ Dominik Dán, ktorý sa sám stál obeťou politickej čistky na ministerstve vnútra.

1. Predseda vlády Igor Matovič dnes vyhlásil, že do štátnej správy dosadila mafia tisíce ľudí a on s nimi chce bojovať. Premiér si už zjavne našiel ďalší terč svojej nenávisti, gratulujeme.

2. Takúto nenávisť voči štátnym zamestnancom táto krajina od 50.rokov nepamätá – opäť sa hľadá triedny nepriateľ, opäť sa podozrievajú zamestnanci štátu, opäť sa ide sekať hlava-nehlava.

3. Matovič trpí paranojou, ako mnohí najkrvavejší diktátori v dejinách. Všade je mafia, všade sú nepriatelia ľudu. A on sa už teší, ako bude ničiť ľudské životy – na základe klebiet a intríg. Zalizuje sa ako kedysi Laurentij Berija.

4. Už si na to vo vláde pripravili aj politický nástroj. Vraj idú šetriť a preto každý rezort musí prepustiť 10% zamestnancov. Podobne to fungovalo aj počas stalinských čistiek. Tiež sa určilo percento, koľko ľudí pôjde do gulagu – a snaživí aparátčici plnili pokyn.

5. Poslušne hľadali „nepriateľov ľudu“, aby naplnili kvótu. Inak by o krk prišli sami. Ľudia sa vzájomne obviňovali a udávali, aby zachránili kožu sami sebe. Ak pôjde môj kolega, nepôjdem ja. To bol operačný kód, ako prežiť.

6. Nastúpila vlna vzájomného podozrievania, intríg, klebiet a nenávisti. Atmosféra strachu. Totalita. Taká istá, akú nastoľujú dnes Matovičovci na Slovensku.

7. Oni už nejdú iba po opozícii, ktorej sa každodenne vyhrážajú. Na čelo prokuratúry idú dosadiť svojho Urválka, ktorý už vyhlasuje, že zvažuje.

8. Chlap, čo na ľudí posielal vodné delá. Chlap, čo nemá šajn o prokuratúre. Chlap, čo chcel dávať natvrdo basu tým, čo zrazia človeka na priechode – až kým nezrazil človeka sám.

9. Bývalý podpredseda KDH a jeden z lídrov Matovičovej koalície OĽaNO-NOVA… Prosím pekne, „nezávislý“ a „apolitický“ kandidát Daniel Lipšic. Viete si predstaviť niečo apolitickejšie?

10. Chcú kriminalizovať svojich kritikov, o nič iné nejde. Taká bude domáca úloha Daniela Lipšica. Prenasledujú nás za názory a opozičnú prácu. Ale to nestačí. Oni už idú trestať aj úradníkov.

11. Nastavili si kvótu 10% a teraz v tom štátnych zamestnancov nechajú „uvariť“: budú sa snažiť všemožne zachrániť. Každý vie, že najväčší hriech pre Matoviča, je mať niečo spoločné so Smerom. To je v jeho blúznivej mysli mafia.

12. Jediný spôsob pre úradníka, ako prežiť, je dištancovať sa od Smeru a ukázať prstom na kolegu – aha, ten je Smerák, ten je to zlo, toho vyhoďte, nie mňa. Toto tu rozpútal Matovič. Stalinské čistky… Toto je koniec nezávislej a apolitickej štátnej správy.

Áno, Dominik Dán má pravdu. Najmasovejšie politické čistky, aké Slovensko pamätá. Zastrašovanie, terorizovanie, udávanie a strach. Toto je to „slušné Slovensko“ na čele s Igorom Matovičom. Slušné asi ako NKVD.

Ľuboš Blaha

Pridaj komentár