Kamenický na Facebooku: 1.243.000.000 € len na dôchodku a minimálnej mzde

Z HRUŠKY DOLE, PÁN MATOVIČ!
VLÁDA OKRADLA ĽUDÍ O VIAC AKO 1.243.000.000,- EUR.

V nedeľu už tradične sledujem relácie a politické diskusie. Dnes mi to nedá a musím sa vyjadriť k dvom vystúpeniam.

Najviac ma opäť “pobavil” Igor Matovič.
1️⃣ Keď mu bolo vysvetlené zo strany moderátora, že JUDr. Miškovič sa už diskreditoval natoľko, že už dávno mali byť všetky jeho zmluvy a vzťahy so štátom zrušené a to najmä vzhľadom na fakty:
❌ že už len ťažko nájdete vyššie postaveného človeka z OĽaNO, ktorý s p. Miškovičom nemá zmluvy na právne služby
❌ že z rozpočtu ide takto vycicať viac ako 1 milión eur
❌ že je podozrivý z falšovania podpisov
❌ že je v konflikte záujmov ako poradca ministra financií Hegera
❌ že je aj členom legislatívnej rady vlády a mal aj zmluvy priamo s úradom vlády, ktorý p. Miškoviča takto legitimizuje!
❌ že sú ďalšie skutočnosti, ktoré vzbudzujú pochybnosť v súvislosti s jeho činnosťou.
Prešli 3 týždne od prevalenia tejto kauzy a Matovič sa stále tvári, že si potrebuje ešte niečo preverovať.
Pán Matovič, JUDr. Miškovič už mal byť dávno Z HRUŠKY DOLE❗️ Tu nemáte čo rozmýšľať ďalší týždeň, ale okamžite konať!!!

2️⃣ Matovič nevedel, aký strojený úsmev použiť, keď mal odpovedať na to, prečo chcel pre ministra školstva Gröhlinga najprísnejší trest, pričom vo vlastnom prípade, keď na svadbe nemal rúško neurobí nič! Odpoveď: však už kampaň na rúška splnila svoj účel a nedopovedal, že už je to teraz vlastne jedno. Následne sa ospravedlní a zhasla fajka! Matoviča dobehli jeho vlastné vyjadrenia a klamstvá z minulosti, ako už po niekoľkýkrát. Veľmi mi to pripomína kauzu Dankovej rigorózky a jeho vyjadrení o jeho vlastnej sfalšovanej diplomovke, alebo jeho nezrealizované sľuby o širokej verejnej a odbornej diskusie ohľadne Fondu obnovy EÚ na budúce reformy v hodnote 7 miliárd eur. Veď no a čo!!!

3️⃣ Keď Matovič začal hovoriť o veľkých reformách na Slovensku, pri ktorých sa on postaví na ich čelo a bude znášať ich vysoké politické náklady, začal som mať strach, aj napriek tomu, že Matovič má na reformy miliardy eur, ktoré pred ním nemala žiadna vláda!
Prečo mám obavy:
– obsah reforiem je utajovaný
– nevieme či sa reformami budú riešiť veci, ktoré trápia občanov a ekonomiku SR
– absentujú názory odborníkov z praxe
– plán reforiem nebol prediskutovaný so sociálnymi partnermi
– už dnes vláda avizuje možné problémy tieto zdroje EU vyčerpať
– pri amaterizme, ktorú Matovičova vláda neustále prezentuje, všetko ukazuje na vysoké riziko problémov nielen pri samotnom nastavení reforiem, ale aj pri ich implementácii

4️⃣ Boris Kollár dnes národu odprezentoval výdobytky Matovičovej vlády a jeho ministra Krajniaka pre občanov ohľadne 13. dôchodku a minimálnej mzde. Prezentoval selektívne čísla, ktoré si nasilu presadzuje vláda, ale akosi zabudol porovnať to, čo presadzuje vláda s tým čo je dnes v platnom zákone o 13. dôchodku a minimálnej mzde.

Boris Kollár akosi zabudol, že Sme rodina, za oba tieto zákony hlasovala. Argument “o prázdnej špajzi” a že na to neboli peniaze v rozpočte, neobstojí, lebo vláda pripravila schválený rozpočet na rok 2020 o 380 miliónov eur nerozpočtovaným darčekom pre banky.

Podľa týchto platných zákonov vláda Igora Matoviča pripravila každého starobného dôchodcu o 160-410 eur na 13. dôchodku, celkovo o 280 miliónov eur.
Pri minimálnej mzde pripravila Matovičova vláda najslabšie zarábajúcich ľudí o 33 eur mesačne a na minimálnych mzdových nárokoch, príplatkoch za prácu v sobotu, nedeľu a v noci o celkovú sumu 963 miliónov eur!!!

Oproti platnému zákonu, len na 13. dôchodku a minimálnej mzde okradla vláda ľudí o 1.243.000.000,- eur!!! Toto sú fakty a nie politický marketing.

One thought on “Kamenický na Facebooku: 1.243.000.000 € len na dôchodku a minimálnej mzde

  • 7. septembra 2020 at 11:08
    Permalink

    Dobry den pan Kamenicky.
    Plne suhlasim s Vasimi argumentami, no filozofovanie a predhananie sa v uvahach a komentaroch na preslapy Matovicovej vlady to NASTACI. Je nevyhnutne aby ste sa konecne spolocne vsetky narodne strany na cele s Vami vratane lidrov tychto stran, osobnosti verejneho a kulturbeho zivota(a je ich dost,ba viac ako tych co boli na tribunach za tzv. slusne Slovensko). Pytam sa, dokedy budete mlatit prazdnu slamu a spoza buckov strielat slepymi patronmi. V parlamente nemate sancu,tak peco nie namestia za podpory verejnosti.
    Vlado

Pridaj komentár