Voľby USA: Biden: Chystáme sa voľby vyhrať

Wilmington 5. novembra (TASR) – Hoci ešte nie je oficiálne známy víťaz amerických prezidentských volieb, čísla hovoria, že je to jasné; chystáme sa ich vyhrať, vyhlásil v piatkovom prejave kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden.

Demokratický kandidát vystúpil s prejavom v meste Wilmington v štáte Delaware. Prítomná bola aj kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová.

„Vyhráme tento zápas. Stačí sa pozrieť na to, čo sa stalo od včera. Pred dvadsiatimi štyrmi hodinami sme boli pozadu v Georgii, teraz sme vpredu a v tomto štáte vyhráme. Pred dvadsiatimi štyrmi hodinami sme boli pozadu v Pensylvánii a teraz sa chystáme v Pensylvánii zvíťaziť… Vyhrávame v Arizone, vyhrávame v Nevade – a v skutočnosti sa náš náskok v Nevade zdvojnásobil. Sme na ceste získať viac ako 300 hlasov voliteľov… Tento zápas vyhráme s jasnou väčšinou, s národom za nami,“ vyhlásil Biden.

Podľa stanice CNN má Biden aktuálne celkovo 253 voliteľských hlasov, zatiaľ čo jeho súper – šéf Bieleho domu Donald Trump – 213. Na zvolenie je potrebných minimálne 270 hlasov voliteľov.

Pridaj komentár