Svěrák a Smoljak a ich „Veselé příhody z natáčení“

– Ačkoli jsme natočili řadu poměrne veselých filmů,
žádnou veselou příhodu z natáčení nemáme.
– Jenomže, diváci bez veselých příhod nemou být a tak jsme se rozhodli,
že jim vyhovíme vem kde vem.

Kto by nepoznal filmy ako Vrchní prchní, Marečku podejte mi pero či Jára Cimrman, ležící spíci. Je vysoko pravdepodobné, že drvivá väčšina čitateľov DAV DVA, prevažne z tej staršej generácie, bude poznať známe filmy a divadelné scénky z produkcie humornej dvojice cimrmanológov Smoljak & Svěrák. Ich politické postoje teraz dáme bokom, a nakoľko sme médium zamerané v dominantnej časti aj na kultúru, kvalitu humoru týchto dvoch velikánov treba rozhodne oceniť.

Možno ste o tom nevedeli, ale táto dvojica má tiež na svedomí vtipný seriálny plný absurdného humoru, ktorý nazvali Veselé příhody z natáčení (1988). Ide v podstate o reláciu založenú na rozprávaní psuedo-pravdivých historiek z nakrúcania filmov ako Marečku podejte mi pero, Na samote u lesa, Vrchní prchní či Rozpuštený a vypuštený.

V tejto špeciálnej relácii uvidíte známe osobnosti československého filmu ako J. Kemr, F. Filipovský, N. Urbánková, J. Abrhám a mnohých ďalších. Dozviete sa delikátne informácie o vašich obľúbených hercoch. Ich pravdivosť, či nepravdivosť potvrdia napokon oni sami, na konci každého dielu. Tento zaprášený, zabudnutý seriál z archívu si rozhodne zaslúži aj novú generáciu divákov a každý, kto pozná české filmy a má rád český humor sa na ňom parádne zabaví…

(lp)

Pridaj komentár