Uhlerová na sociálnej sieti: Boj o minimálnu mzdu

✊?‍♂️ BOJ O MINIMÁLNU MZDU – NA MARGO PONDELKOVEJ TRIPARTITY

Minister práce Milan Krajniak označil delegáciu odborárov, ktorá rokovala o zvýšení minimálnej mzdy za vydieračov. Sociálny dialóg je tak až do odvolania prerušený.

„Neodišli sme ako urazení školáci. Odišli sme so cťou a s vztýčenou hlavou, pretože sme neakceptovali vydieračský postoj pána ministra a zároveň sme neakceptovali politický boj pána ministra o jeho partikulárne záujmy, prostredníctvom ktorého nás chcel dotlačiť k tomu, aby sme súhlasili s návrhom, ktorý predniesol. Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky – KOZ SR je jedinou reprezentatívnou organizáciou, ktorá spĺňa kritériá na to, aby mohla zastupovať zamestnancov na pôde tripartity. Konfederácia odborových zväzov, ako aj jednotlivé odborové organizácie, keď vyjednávajú či už na podnikovej úrovni so zamestnávateľom, nezastupujú len svojich členov, ale všetkých zamestnancov toho podniku a kolektívna zmluva sa vzťahuje na všetkých zamestnancov,“ uviedla v diskusnej relácii K veci (Rádio Slovensko, 25.8.2020) Monika Uhlerová – viceprezidentka KOZ SR.

? https://www.kozsr.sk/…/boj-o-minimalnu-mzdu-margo-pondelko…/

9 thoughts on “Uhlerová na sociálnej sieti: Boj o minimálnu mzdu

 • 26. augusta 2020 at 17:03
  Permalink

  Ktovie prečo mali praotcovia ľavice také porekadlo :

  S KAPITALISTOM SA NEVYJEDNÁVA.
  KAPITALISTA SA ŽIADA !

  Jáj – keby nám to tak mohli vysvetliť, poučiť nás …

 • 26. augusta 2020 at 20:51
  Permalink

  Pred dvomi rokmi nás pani predsedkyňa odborov Uhlerová odmietla, ba ani nepripustila možnosť stretnúť sa „s nejakými národohospodármi“ lebo bola SILNÁ, ba veľmi silná…mala za sebou vládny SmerSD a jej mecenášov…kto jej dnes uverí?

 • 27. augusta 2020 at 9:02
  Permalink

  Ich mzda, vedúcich odborárov , by sa mala odvíjať od minimálnej mzdy. Potom by boli asi ráznejší a viditeľnejší a hlavne akčnejší. A nezaškodilo by ak by sa občas prišli pozrieť aj na krajný východ “ dze nič nit“ a ľudia chodia po celom svete aby uživili svoje rodiny a potom by zistili, že slušňácka Bratyslava nie je Slovensko.

  • 27. augusta 2020 at 9:18
   Permalink

   Nechápem zmysel tohto komentáru. Kľudne vstúpte do odborov a dostaňte sa svojim schopnosťami do vedúcich pozícií. Nič vám v tom nebráni.

 • 27. augusta 2020 at 9:43
  Permalink

  Zlatý môj ja v odboroch som. Dokonca som určitý čas bol až v dvoch organizáciách a zúčastnil sa dvoch , na Slovensku známych štrajkoch. Poznám ľudí z KOZ a viem ako to tam chodí. A na rozdiel od niektorých nepotrebujem byť vo vedúcich pozíciách. Nefilozofujem, ale reálne čítam a vidím, čo sa okolo mňa deje.

 • 27. augusta 2020 at 19:38
  Permalink

  Niečo hnilé je v štáte dánskom (vzdychá Hamlet). Ja dodám: niečo zapácha v ľavicovom hnutí, ak ani zápas za vyššie mzdy nedokáže preklenúť kádrovanie, ideologické vybíjanie si zubov navzájom…Kvalitu odborou je potrebné riešiť inak a inde, než uprostred boja o vyššiu minimálnu mzdu…( A ješitnosť ohrdnutých, v boji odložiť!) Teraz je potrebné podporiť všetkých, ktorí sa angažujú za vyššie mzdy. To nie pardón „modrým“ odborom, ale rozumný kompromis: nepriateľom sú zamestnávatelia, ktorí chcú svoje straty preniesť na zamestnancov. Žiadajme dodanie minulých dividend a ziskov solidárnou daňou!, žiadajme 0 DPH na základné potraviny a na energie pre domácnosti, žiadajme strop pre úroky a moratórium na hypotéky, žiadajme zastavenie exekúcií…

  • 28. augusta 2020 at 0:14
   Permalink

   Súhlasím Juraj. Aby si pochopil čo som myslel naviazaním sa výšky platov vedúcich odborárov na minimálnu mzdu. Ak niekto vo funkcii zarába 3 až 5 krát viac ako ten z minimálnou mzdou jeho problémy sú mu ukradnuté. Tak ako pohľad zo Tatry 613 bol iný ako z Trabantu. Terazky Mercedes a stará Lada či Škodovka.

 • 29. augusta 2020 at 9:31
  Permalink

  Domnievam sa, že minimálna mzda nie dostatočne rozumne odkomunikovaná ľavicovými stranami a odbormi. Tak, ako je v súčasnosti konštituovaná, je to spätne spočítaný derivát z priemernej mzdy v národnom hospodárstve dva roky dozadu. Z toho vyplýva, že ak neohrozí (neohrozila) ekonomiku priemerná mzda, ktorú štatitisticky poberá každý pracujúci, určite ju nemôže ohroziť mala skupina pracujúcich poberajúcich štatisticky iba 60 % z toho, čo poberá drvivá väčšina zamestnancov. Z minimálnej mzdy majú podnikatelia strach skôr preto, že im určuje akési minimum, pod ktoré už ľudí nemôžu tlačiť, aj keď, samozrejme, najlepšie „podnikateľské prostredie“ by mali, ak by ľudia pracovali zadarmo. Snahu obísť aj minimálnu mzdu bolo vidieť aj u ministra Krajňáka, ktorý prišiel so štartovacou minimálnou mzdou, ktorou otváral priestor pre nedodržanie dokonca aj stanovenej minimálnej mzdy.
  Diskusiu o platoch odborárov nepovažujem za vhodnú v tejto súvislosti. Je to iný problém, ktorý treba riešiť inde.

Pridaj komentár