Roman Michelko: Remišová verzus Kollár a spojenie Maďarských strán, ako poznaná nevyhnutnosť (Veci verejné 33/20)

Súhrn:

Aké boli koncepcie oboch kandidátov?
Remišová v šľapajach bezhodnotového Kisku. Lebo širokospektrálna stredová strana je strana koncentrovaného alibizmu.
Kollár zase chcel stranu jasne definovať a zaloviť v politickom rybníku pozostalých po SDKÚ. Jeho orientácia na liberálnych mestských voličov mohla vyjsť. Hovoril: „Neriešme hodnotové a kultúrne témy, ale jasne deklarujme, že sme stredo-pravicová strana a tak aj vystupujme“. Tento koncept neprešiel.
Remišová má okrem toho mnoho ďalších mínusov. Je šéfka veľmi náročného rezortu, ktorému vôbec nerozumie. Jej šanca byť na tomto rezorte úspešnou sa limitne blíži nule. Jej rétorické cvičenia sú úbohé, je už viac smiešna, než afektovaná.
Ďalším najväčším zlyhaním Remišovej je jej zjavná neschopnosť vymedziť sa voči Matovičovým eskapádam. V jej osobe bude v koalícii Za ľudí len ďalšia figúrka, ktorá vždy poslušne zrazí opätky a zasalutuje.
Kollár na rozdiel od Remišovej vie nájsť nejakú víziu a našiel v sebe silu vzoprieť sa Matovičovi. Jediný nepodpísal koaličnú zmluvu, bol zároveň jedným z dvoch koaličných poslancov (spolu s Benčíkom), ktorí hlasovali za odvolanie Borisa Kollára.
Remišovej ľudská a osobnostná malosť sa jasne prejavila vtedy, keď sa pokúsila eliminovať ho z predsedníctva. Tým jasne eliminovala možnosť, aby táto strana nečelila budúcemu štiepeniu.

Maďarské strany presne naplnili známu definíciu o politikoch: „Politici urobia rozumnú vec, až keď vyčerpajú všetky ostatné možnosti.“
Presne to sa práve deje. Je jednoznačné, že stopku spájaniu dali predovšetkým Csáky a Zsolt Simon. Dnes žnú plody svojej iracionálnej nenávisti, či silne osobnej averzie.
Po roku 2018 stratil Most slovenských voličov a tým bola perspektíva tejto strany spečatená. Nakoniec išla nominálne dvoj-etnická strana Most a čisto etnická Maďarská komunitná spolupatričnosť.
Pochopili to, chvalabohu, neskoro a tak zabezpečili minimálne štvorročnú absenciu Maďarov v parlamente.

One thought on “Roman Michelko: Remišová verzus Kollár a spojenie Maďarských strán, ako poznaná nevyhnutnosť (Veci verejné 33/20)

  • 24. augusta 2020 at 0:10
    Permalink

    Môj milenec sa rozišiel so mnou, viem, že to bola moja vina, ktorá ho prinútila rozobrať sa so mnou, chytil ma, rozprával sa o ňom, bol tam chlapec, ktorého volám, môj priateľ ma ťahal a mal sex so mnou, potom môj milenec nás chytil, potom rozišiel sa so mnou, veľmi ho milujem, celé dni, mesiace a mesiace ma potešilo, že ma nesúhlasil, čítal som online, ako získať späť svojho milenca, potom som narazil a článok o tom, ako sa žena vrátila späť jej manžel, ktorý sa s ňou rozvádza, povedala, že doktorka Lomi jej pomohla urobiť nejaké modlitby a jej manžel je späť k nej, potom sa obrátim na doktorku Lomi a vysvetlí, čo sa stalo, potom mi pomohol urobiť nejaké modlitby a môj milenec sa vrátil prosiac ma, že on bolo mi ľúto, že ma stále miluje, a dnes sme späť spolu a sľubujem, že sa s ním nikdy nebudem rozprávať, a dnes sme obaja šťastní, ak potrebujete aj doktora Lomiho, ktorý mu pomôže kontaktovať ho na čísle Line of WhatsApp; +2349034287285 môžete mu tiež poslať e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com o pomoc.

Pridaj komentár