Akademik Vladimír Manda komentuje Sulíkov predaj elektrární

Na celej veci je okrem iného pekné to, že ak Sulík hovorí, že Slovensko na tom zarobí 35 miliónov €, tak ide vyložene o šírenie dezinformácie samotným predstaviteľom vlády, pretože pri tom odhliadol od strát a to nie len ekonomických, ktoré Slovensko týmto predajom utrpí.

Inak sa zdá, že rovnako ako v prípade ministra zahraničných vecí, ktorý vo svojej „kompetencii“ uznal Gaudia za dočasného prezidenta Venezuely, tak aj Sulík pri rozhodovaní o vyložene strategickom obchode, ktorý má dosah na celé naše hospodárstvo sa nepotreboval radiť s vládou SR a rozhodnutie zobral do svojich rúk.

ZA „PREDAJ“ PREDKUPNÉHO PRÁVA VLÁDE ZAPLATIA IBA 35 MI.€ A VLÁDA ZAPLATÍ ZA PORADENSTVO 85 MIL€??? KDE ZOSTALA LOGIKA?

Politické rozhodnutia nie sú robené na základe logiky, ale na základe ekonomických záujmov oligarchov, o ktorých sa súčasná koalícia opiera. Sú to záujmy, ktoré majú vlastnú špecifickú „logiku“ a ich spoločnou črtou je to, že sú vo všetkých smeroch v rozpore so záujmami pracujúcich. Predaj predkupného práva je zjavne na prospech oligarchom rovnako ako vyhodenie 85 miliónov pre podnikateľov v poradenských službách. Rovnako obe aktivity sú v rozpore so záujmami pracujúcich, ktorí budú musieť uvedené aktivity splatiť prostredníctvom daní.

Uviedol Vladimír Manda na sociálnej sieti.

V diskusii k článku Slova V. Manda ešte dodal:

Tendencia premeny parlamentu z orgánu najvyššej politickej moci, moci vydávať a rušiť zákony štátu na nástroj vládnej moci, ktorá by mu mala byť podriadená nie je novou tendenciou, ale je možné, že dnes v čase, kedy koalícia prechádza od jednej kauzy k druhej vystupuje uvedená tendencia viac do popredia. Uvedená tendencia však súčasne ukazuje ako moc „ľudu“ reprezentovaná parlamentom v skutočnosti upadá a dostáva sa do područia vládnej moci, ktorá sa síce formuje na základe výsledkov volieb, ale súčasne prestáva byť parlamentom kontrolovaná, pretože udržanie moci koalície si vyžaduje nie kontrolovať vládu, ale ju ochraňovať nech robí čo robí a to sme ešte len na začiatku vlády koalícia.

One thought on “Akademik Vladimír Manda komentuje Sulíkov predaj elektrární

  • 4. augusta 2020 at 5:20
    Permalink

    Treba este dodat, ze zbavenim sa predkupneho prava, stat stratil moznost kontroly nad strategickym odvetvim hospodarstva a vydal energetiku na milost a nemilost Zapadu. A to uz hranici s vlastizradou…Kazdy stat si chrani strategicke podniky s vynimkou Slovenska. A za to by mal byt niekto trestne stihany.

Pridaj komentár